Kup najlepsze repliki zegarków
Jestem wielkim fanem niedrogiego końca rynku i tutaj przeprowadzę Cię przez wybór zegarków automatycznych, które nie będą kosztować małej fortuny. Uważam, że są to jedne z najlepszych.
Gdzie lepiej zacząć niż od japońskich legend Seiko?
Ponieważ są jednymi z największych producentów repliki zegarków szwajcarskich na świecie, wydaje się, że pojawiają się w każdym innym poście na blogu. Mieli ogromny wpływ na branżę zegarków, wypuszczając pierwszy na świecie zegarek kwarcowy, pierwszy chronograf kwarcowy i wprowadzając innowacyjne modele Kinetic - połączenie mechanicznych funkcji zegarków automatycznych z kwarcową dokładnością. Chociaż mają swoją luksusową linię Grand Seiko, marka znana jest przede wszystkim z niedrogich zegarków. Oto kilka tańszych automatów, które uważamy za szczególnie interesujące.

Model ten należy do linii Recraft firmy Seiko. Seria zegarków utrzymana w stylistyce retro. To atrakcyjny zegarek, bardzo przypominający zegarki, które marka produkowała w latach 70-tych. Jest to automatyczny i wykorzystuje ruch Seiko 7s26, który można obejrzeć z tyłu wystawy.
Przy szerokości 43,5 mm ma większą obudowę, bardziej odpowiadającą dzisiejszym gustom, a wodoodporność wynosi nawet 50 m. Podobnie jak wszystkie zegarki z tej listy, jest tu dużo pieniędzy.

Wcześniej opisywaliśmy wersję tego zegarka w naszym poście dotyczącym modyfikacji zegarka. Tam wyróżniliśmy SNK809, czyli czarną wersję tego modelu. Zauważyliśmy tam, że jako część linii Seiko 5 zegarek posiada pięć następujących cech. SNK805 ma to wszystko plus zieloną wojskową stylizację. Podobnie jak w przypadku 809 istnieje możliwość modyfikacji zegarka za pomocą serii części zamiennych wyprodukowanych przez inne firmy. Od 1965 roku rosyjska firma Wostok była oficjalnymi dostawcami dla Ministerstwa Obrony Związku Radzieckiego. Dostarczyli swoje zegarki państwu radzieckiemu, armii i marynarce wojennej.
repliki zegarków Płazy to ich najbardziej znane i cenione dzieło. Pierwotnym założeniem projektantów było tanie zbudowanie odpornego na bomby 200-metrowego zegarka dla nurków dla radzieckiej armii. Rezultatem jest uwielbiany klasyk wzornictwa. Masywny automatyczny zegarek z kilkoma innowacyjnymi funkcjami, ale wciąż brutalnie prostym. Jest teraz dostępny w wielu wersjach z tarczą i obudową. Pokazany tutaj zegarek to klasyczny design „Scuba Dude” z kopertą 40 mm i bransoletą 18 mm.

Vostok Kommanderskie lub „Commander” to kolejny kultowy tanie repliki zegarków firmy z siedzibą w Chistopolu. Tam, gdzie Amphibia jest jednym z najbardziej wartościowych nurków na świecie, tańsze Kommanderskie było jednym z najbardziej wartościowych zegarków mechanicznych. Po raz pierwszy wprowadzony ponad pięćdziesiąt lat temu, wydano znaczną liczbę odmian, w tym modele z naciągiem automatycznym i ręcznym. Obecna seria daje duży wybór, w tym nowsze modele K-35.
Zegarek na zdjęciu (model 350749) ma wewnętrzny automatyczny mechanizm Vostok, wodoszczelność 100 M i masywną kopertę 41 mm. Zegarki Homage stanowią znaczną część niedrogiego rynku zegarków. Klasyczne projekty produkowane tanio, ale bez zegarków będących po prostu podróbkami. To trochę szara strefa, ale dla wielu przyjemna część ich hobby polegającego na kolekcjonowaniu zegarków. Pagani Design to chińska firma, a SX071 jest wyraźnie oparty na Aquaracerze TAG. To duży zegarek, prawie 48 mm. Mechanizm automatyczny to ST6 chińskich gigantów Sea-Gull i ceramiczna luneta. Ogólnie rzecz biorąc, fajna i bardzo tania alternatywa dla Aquaracera.
Marka Orient jest częścią Grupy Seiko, więc podobnie jak ta bardziej znana marka produkuje wysokiej jakości zegarki z własnymi wewnętrznymi mechanizmami. Orient produkuje kilku świetnych nurków, których przedstawiliśmy na tym blogu, ale przyjrzymy się kilku bardziej eleganckim projektom na tej liście.